In de week van 21 tot 27 juli 2014 wordt het WK BMX verreden in Rotterdam. Heel veel rijders keken er met heel veel bewondering naar uit om er mogen deel te nemen. Hieronder vinden jullie een overzicht van de rijders die geselecteerd zijn om België aldaar te vertegenwoordigen.
We zijn nog zes weken verwijderd van het Wereldkampioenschap in Rotterdam. Heel wat rijders hebben hun beste beentje voorgezet om geselecteerd te geraken voor dit Wereldkampioenschap. De selectiecriteria waren al van in het begin van het seizoen gekend namelijk een plaatsje te bemachtigen in de Top 8 van de topcompetitie en minstens één Europese Ronde hebben afgewerkt. Dan kon je jezelf kwalificieren om deel te nemen aan het Wereldkampioenschap in Rotterdam. Hieronder de lijst van startgerechtigde deelnemers.
BOYS 5-6
Jenthe OEYEN Bmx 2000 DESSEL Boys 5-6
Lars BOSCH Pulderbos Boys 5-6 64
Unique EVERTS PEER BMX VZW Boys 5-6 78
Brent VAN DE WALLE Zolder Boys 5-6 100
Jaro SPOOREN Bmx 2000 DESSEL Boys 5-6
BOYS 7
Dries BROUNS Zolder Boys 7 67
Axl BOSCH Pulderbos Boys 7 97
Rune RAEYMAEKERS Bmx 2000 DESSEL Boys 7 47
Brend VAN AERSCHOT Bekaf Boys 7 20
Seth VAN DUN BMX Devils Boys 7 40
Iljo LENSSEN Zolder Boys 7 65
Keano GEENS Bekaf Boys 7 22
BOYS 8
Stef LIPPENS Pulderbos Boys 8 W6
Niels APPERMONT Zolder Boys 8 92
Neo TIELENS Zolder Boys 8 W13
Cabbo HUYSKENS Zolder Boys 8 66
Lowie NULENS Zolder Boys 8 60
Victor BOETS Bmx 2000 DESSEL Boys 8 88
Niels HOSKENS BMX Devils Boys 8 24
Sem BOECKX Bmx 2000 DESSEL Boys 8 W15
YORGI PICCART BMX ZOLDER Boys 8
Axel VAN DEN BROEK BMX Devils Boys 8 W17
BOYS 9
Matisse GERAERTS Zolder Boys 9 W016
TJÖRVEN MERTENS INDIVIDUEEL Boys 9 39
Dieter BROUNS Zolder Boys 9 47
Mike UYTTERHOEVEN Dennenteam Boys 9 W03
Arne CEUPPENS Dennenteam Boys 9 36
KJELL DE SCHEPPER TOP GEAR BMX VZW Boys 9 31
Viggo VAN NESTE OSTENDBMXCLUB Boys 9 57
Fré CSÀNYI Dennenteam Boys 9 42
Michiel HUFKENS Pulderbos Boys 9 91
Nathan DE FAUW OSTENDBMXCLUB Boys 9 W017
Ethane BOURGUIGNON Blegny Boys 9
BOYS 10
Jools MELIS Bmx 2000 DESSEL Boys 10 64
Gilles MATHY Blegny Boys 10 108
Owen MIELCZAREK Blegny Boys 10 151
Luka VAN STEENBERGEN BMX Devils Boys 10 46
Jasper VAN CALSTER BMX WESTEL VZW Boys 10 78
Louis VERHERSTRAETEN BMX Devils Boys 10 44
Thomas WILLEMS Zolder Boys 10 37
Kayan SCHAERLAEKEN Edegem Bicycle club Boys 10 53
Jorrit MAES BMX Devils Boys 10 43
YARI BELLENS CRUPI BELGIUM Boys 10 34
Aurélien VAESSEN Soumagne Boys 10 116
Wannes MAGDELIJNS INDIVIDUEEL Boys 10 20
Seppe LAENEN Zolder Boys 10 W15
BOYS 11
Wannes MARIEN BMX LILLE Boys 11 24
Didi VAN TIGGEL TEAM 185 Boys 11 60
Ferre VAN WINKEL PEER BMX VZW Boys 11 74
GIANNI VERMAELEN THE BMX-STARS VZW Boys 11 57
Gebbe SAUVILLERS Bmx 2000 DESSEL Boys 11 28
Yeno DE CLERCQ Velo Sport Boys 11 21
Senne WILLEMS Bmx 2000 DESSEL Boys 11 25
DEES DEWITTE TOP GEAR BMX VZW Boys 11 62
BOYS 12
Senne BUYSEN Pulderbos Boys 12 W18
GIANLUCA POLLEFLIET TOP GEAR BMX VZW Boys 12 W8
Robbe MEERTS BMX Devils Boys 12 26
Sibe JANSSENS BMX WESTEL VZW Boys 12 90
Dorian GEURTEN Blegny Boys 12 27
Jan-viktor VRANCKX BMX WESTEL VZW Boys 12 95
Robbe LENSECLAES Dennenteam Boys 12 65
Thomas JAMAR Soumagne Boys 13 W12
Jorre VANDERLINDEN Bekaf Boys 12 93
BOYS 13
YENTEN MEIRESONNE THE BMX-STARS VZW Boys 13 1
Thibaut STOFFELS Soumagne Boys 13 5
Robbe DENS BMX LILLE Boys 13 79
Nathan SZÉKELY PEER BMX VZW Boys 13 72
Jonathan PUT Zolder Boys 13 24
Wout GEUKENS Bmx 2000 DESSEL Boys 13 4
Robbe WIJCKMANS Zolder Boys 13 3
JARI WAEYENBERGHE THE BMX-STARS VZW Boys 13 68
BOYS 14
Rune DEBURCHGRAEVE PEER BMX VZW Boys 14 1
Yannick WOLF BMX Devils Boys 14 5
Pjotr PAESHUYSE Bmx 2000 DESSEL Boys 14 26
SYBREN GEENS TOP GEAR BMX VZW Boys 14 W5
Pieter LEROI Zolder Boys 14 8
Jarno BELLENS BMX WESTEL VZW Boys 14 2
RICO VAN DE VOORDE THE BMX-STARS VZW Boys 14 4
Maarten VERHOEVEN Bmx 2000 DESSEL Boys 14 59
Robbe VERSCHUEREN Dennenteam Boys 14 21
BOYS 15
Elias VERBINNEN Zolder Boys 15 02 NATIONALE SELECTIE
Nick VANDEPUT INDIVIDUEEL Boys 15 05
Brett JACOBS Bmx 2000 DESSEL Boys 15 01 NATIONALE SELECTIE
Thomas VAN LAAR Blegny Boys 15 07
Thallon BAUTE Zolder Boys 15 04
Jelle CAMPS Dennenteam Boys 15 59
Gilles LESAGE Blegny Boys 15 06
Brent VANHOOF Bmx 2000 DESSEL Boys 15 08
BOYS 16
Ruben GOMMERS TEAM 185 Boys 16 1 NATIONALE SELECTIE
Andy RUTS BMX Devils Boys 16 2
STEF LAUWERS Bmx 2000 DESSEL Boys 16 40
JARMO FORREST CRUPI BELGIUM Boys 16 6
Robbe VANHEVEL OSTENDBMXCLUB Boys 16
Zenno VANDUFFEL INDIVIDUEEL Boys 16
STEVE MARTIN Blegny Boys 16 100
MEN 17-24
Thomas COOLS BMX Devils Boys 17+ 1
Kobe VERVOORT BMX LILLE Boys 17+ 33
ARNE MAES TOP GEAR BMX VZW Boys 17+ 3
Jordi VAN BOUCHOUT Pulderbos Boys 17+ 4
Jitte NIJS Zolder Boys 17+ 107
Sam STEEGMANS Zolder Boys 17+ 68
Roy VAN AKEN Bmx 2000 DESSEL Jun-Eli 5 ELITE INDIEN GEEN UCI-PUNT
MEN 25-29
GORDEN MARTIN Edegem Bicycle club Boys 17+ 98
Nick DE PROOST Bmx 2000 DESSEL Boys 17+ 78
Stijn STRACKX Bekaf Jun-Eli 151 ELITE INDIEN GEEN UCI-PUNT
JEROME LANGE BLEGNY Jun-Eli ELITE INDIEN GEEN UCI-PUNT
MASTERS 30 +
BJORN WYNANTS INDIVIDUEEL Master 30+ 1
Erkki RAEYMAEKERS Bmx 2000 DESSEL Master 30+ 35
Dominico LAURITANO PEER BMX VZW Master 30+ 7
NICO WILLEM CRUPI BELGIUM Master 30+ 6
Frederique MATTHEEUWS Velo Sport Master 30+ 46
JUNIOR MEN: 4 PLAATSEN
WOUTER SEGERS Bmx 2000 DESSEL JUN MEN NATIONALE SELECTIE
JOFFREY WOUTERS Bmx 2000 DESSEL JUN MEN
MATHIJS VERHOEVEN Bmx 2000 DESSEL JUN MEN
TO BE CONFIRMED selectie wordt bekendgemaakt na 25 juni
ELITE MEN: 1 PLAATS
GHINIO VAN DE WEYER Bmx 2000 DESSEL ELI MEN
JUNIOR WOMEN: 1 PLAATS
MARIE HOSSAY BMX ZOLDER JUN WOM
ELITE WOMEN: 1 PLAATS
ELKE VANHOOF BMX ZOLDER ELI WOM NATIONALE SELECTIE
GIRLS 5-7
JONI WAEYENBERGHE THE BMX-STARS VZW Girls 5-6-7 31
Saar VERMEIREN Pulderbos Girls 5-6-7 29
Julie VRANKEN Bekaf Girls 5-6-7 43
Sterre VAN GASTEL Pulderbos Girls 5-6-7 W015
Kaylani BARTELS Zolder Girls 5-6-7 40
GIRLS 8
Billy GOOSSENS Bmx 2000 DESSEL Girls 8 W12
Emma SZÉKELY PEER BMX VZW Girls 8 W13
Zita BROECKX BMX Devils Girls 8 20
Janne SMITS BMX Devils Girls 8 26
Mirre STABEL BMX Devils Girls 8 39
Dina NEIRYNCK BMX Devils Girls 8 29
Lotte WOLFS BMX VLIJTINGEN Girls 8 31
GIRLS 9
Roxanne DE KEGEL RAMBO BMX Girls 9 W012
Lisa CONINGS BMX Devils Girls 9 38
Merel VAN GASTEL Pulderbos Girls 9 W015
Donna MIELCZAREK Blegny Girls 9 37
GIRLS 10
Kjelle POETS INDIVIDUEEL Girls 10 W1
Chloe GREENWOOD PEER BMX VZW Girls 10 35
Aiko GOMMERS Zolder Girls 10 W17
Robyn GOMMERS Zolder Girls 10 W16
Nette COPPENS Pulderbos Girls 10 36
Kaat WIJCKMANS Zolder Girls 10 32
GIRLS 11
Zoe SCHAERLAEKEN Edegem Bicycle club Girls 11 40
THESSA VAN SAEN THE BMX-STARS VZW Girls 11 21
Femke VERELST Pulderbos Girls 11 54
Jukka FORREST BMX NIJLEN VZW Girls 11 34
GIRLS 12
Zara VINGERHOETS BMX RANST VZW Girls 12 53
BRITT BAETENS &n