Daar de topfavorieten niet aanwezig waren in Maldegem kregen we een wedstrijd die open lag voor éénander die nog een cross wou winnen. Het werd een tweede overwinning van het seizoen voor Annemarie Worst. De tweede plaats ging naar Manon Bakker en de derde plaats was voor Aniek Van Alphen.

De cross van Maldegem was de place to be voor masters in het verleden. Dit jaar was deze categorie niet welkom. Maar dat bracht niks aan de wedstrijd over. Bij de dames waren de topfavorieten zoals Vos, Brand, Betsema, Cant niet aan de start. Dus lag er voor de anderen de kans vrij om deze cross op hun naam te schrijven. Het was vooral uitkijken naar Annemarie Worst en Zoë Backstedt die de wedstrijd konden winnen.

Foto : Bart Knops
De start werd gegeven en we kregen een goede start van Ellen Van Loy te noteren. De rest werd op een lang lint gezet. Je zag meteen dat we een mooie strijd gingen zien tussen Aniek Van Alphen, Manon Bakker, Annemarie Worst. Zij zaten meteen goed in de wedstrijd. Nog voor de helft van de eerste ronde kreegen we een versnelling voorin van Bakker en zij kreeg meteen Worst – Kay – Van Alphen en Van Loy mee. Maar het was vlug duidelijk dat het voor Van Loy te snel gaan. Zij zakte weg voorin.
Annemarie Worst nam al vrij vroeg de cross in handen en zette haar medevluchters Bakker en Van Alphen onder druk. Het was duidelijk dat het een snelle cross was. Voor Anna Kay werd de snelheid voorin te snel en ook zij koos om haar eigen tempo op te zoeken en zo de wedstrijd uit te rijden.

In de vierde ronde maakte Annemarie Worst een zeer goed passage aan de zandbak en kon een paar lengtes pakken op haar medevluchters. Bakker moest zich gaan bezig houden met Van Alphen. In de laatste ronde kon Annemarie Worst consolideren en de winst naar haar toe halen. Voor de tweede plaats werd er nog een sprint ingezet door Aniek Van Alphen maar Manon Bakker probeerde nog een plaats in te pikken en als eerste de weg op te draaien. Ze slaagde erin om als eerste naar de weg te rijden maar Aniek Van Alphen gaf niet af en zette van ver de spurt in maar kwam net te laat.
Eindstand :
1. Annemarie Worst
2. Manon Bakker
3. Aniek van Alphen
4. Alicia Franck
5. Marion Norbert-Riberolle
6. Anna Kay
7. Marie Schreiber
8. Marthe Truyen
9. Laura Verdonschot
10. Ellen Van Loy
Bron : Nancy Aerts
Foto’s : Luc Wilms – Bart Knops – gemeente Maldegem