Ronde 4 van de UCI Mountain Bike Eliminator World Cup zit erop! In een spannende race in Sakarya, Turkije, gingen de Duitse kampioene Marion Fromberger en de Franse outsider Lorenzo Serres met de overwinning aan de haal. Met nog twee ronden te gaan blijven Jakob Klemencic uit Slovenië en Fromberger aan de leiding in het algemeen klassement.
Slechts twee maanden na de onvergetelijke Wereldkampioenschappen keerden ’s werelds beste eliminatorrijders terug naar Sakarya. Ronde 4 van 6 in de UCI World Cup kende geen verrassingen: het parcours in het Ayçiçek Bisiklet Vadisi-fietsstadion staat bekend als een echte test van zowel fysieke kracht als technische vaardigheid. Opnieuw kwamen duizenden enthousiaste fans opdagen om de actie te aanschouwen.
De dag begon turbulent, want de favorieten voor de race, Edvin Lindh (ZWE) en Gaia Tormena (ITA), kwamen beiden ten val tijdens de kwalificatietijdritten. Hoewel beide renners zich nog steeds voor de volgende ronde wisten te plaatsen, moest Tormena uiteindelijk opgeven. De pech bleef ook achtervolgen voor wereldkampioen Lindh, die een lekke band kreeg en in de kwartfinales werd uitgeschakeld.
De snelste vrouw in de kwalificaties was Marion Fromberger – een sterke start die eindigde met een nog sterkere finish voor de Duitse kampioene. In een spannend duel met wereldkampioene Mariia Sukhopalova behaalde Fromberger een tweede opeenvolgende overwinning, voor Sukhopalova (UKR) en Adela Pernicka (TSJ). Hiermee nam Fromberger revanche voor haar teleurstellende wereldkampioenschappen eerder dit jaar en breidde ze haar voorsprong in het UCI Wereldbekerklassement uit na haar tweede overwinning op rij.
De mannenrace eindigde met een prachtige clash tussen generaties. In het afgelopen decennium hebben Simon Gegenheimer, Jeroen van Eck, Lorenzo Serres en Jakob Klemencic allemaal hun momenten van glorie gehad – en in de finale van Sakarya stonden ze alle vier samen aan de start. Met een indrukwekkende sprint verzekerde Serres zich van de overwinning en hield hij de Duitse legende Gegenheimer en de opkomende ster Klemencic achter zich. De jonge Sloveen blijft aan de leiding in de UCI World Cup, met nog maar twee races te gaan.
De volgende race is de vijfde en voorlaatste ronde in São Paulo, Brazilië, die al aanstaande zondag plaatsvindt!
Bron en foto : Citymountainbike




