Frans Claes kroont zich tot eindwinnaar Alpine Cup 2025

Frans Claes kroont zich tot eindwinnaar Alpine Cup 2025

Frans Claes heeft zich verzekerd van de eindzege in de prestigieuze Alpine Cup 2025. Afgelopen weekend stond met La Forestière de vierde en laatste manche op het programma: een loodzware UCI HC-marathon van 100 kilometer door de ruige natuur van de Franse Jura tussen La Pesse en Arbent. Deze ultieme krachtproef bepaalde het eindklassement en bevestigde Claes als de sterkste in de reeks.

Alpine Cup 2025

Zaterdag werd de legendarische La Forestière gereden, de allesbeslissende finale van de Alpine Cup. Deze internationale reeks bestaat uit vier legendarische marathons in het hart van de Alpen en geldt als een van de zwaarste uitdagingen in het circuit. De mountainbikers moeten vier loodzware marathons overwinnen, elk met hun eigen mythische reputatie. Van de Jura Bike Marathon in Zwitserland (71 km en 2.750 hm) over de ultra lange Mont Blanc Race in Frankrijk (140 km en 7.000 hm) tot de legendarische Grand Raid BCVS (125 km en 5.025 hm) en de finale in La Forestière (100 km en 2.900 hm). In totaal legde Leuvenaar Frans Claes maar liefst 436 kilometer af en overwon hij 17.000 hoogtemeters – een krachttoer die zijn eindzege in de Alpine Cup nog indrukwekkender maakt.

Claes“Het winnen van de Alpine Cup is een mooie beloning na een constant seizoen. Het was mijn eerste deelname aan deze prestigieuze competitie en om dan meteen de eindzege te pakken … dat is gewoon een droomscenario. Elke manche had zijn eigen karakter en uitdagingen, van lange beklimmingen tot technische afdalingen. Maar wat ze allemaal gemeen hadden: ze hebben me fysiek, technisch én mentaal tot het uiterste gedreven. Daarom ben ik trots om mijn naam op dit palmares te mogen bijschrijven.”

La Forestière

Zaterdag nam Frans Claes de slotmanche La Forestière onder handen. Wat op papier een haalbare opdracht leek, draaide in de praktijk uit op een ware uitputtingsslag. “Ik wist vooraf dat een top 7 volstond om het eindklassement veilig te stellen,” vertelt Claes.“Tegelijk wist ik ook dat mijn dichtste concurrent, Martin Fanger, alles op alles zou zetten om me onder druk te zetten. En dat deed hij ook al van bij de start. Zelf had ik niet de meest frisse benen, maar ik had het gevoel dat ik het hoge tempo kon blijven volgen. Alles leek onder controle tot kilometer 65, toen er lichte regen begon te vallen. Het parcours werd glad en op een technisch stuk maakte ik een foutje. Voor ik het besefte, was het gat met de drie koplopers geslagen.”

Alsof dat nog niet genoeg was, kreeg Claes even later ook pech. “Tien kilometer verder reed ik lek. De snee in het loopvlak was te groot voor twee pluggen, dus moest ik op de velg verder naar de technische zone, vier kilometer verderop. Na mijn wielwissel zat ik nog net in de top 7. Vanaf daar was het zaak om niks meer te laten fout lopen en het tempo hoog te houden. Gelukkig waren de benen nog goed, ik kon zelfs nog een renner voor mij inhalen en eindigde als vijfde. Een pak van mijn hart!”

Met die vijfde plaats boekte Claes niet alleen zijn beste resultaat ooit in La Forestière, maar verzekerde hij zich ook van de felbegeerde eindzege in de Alpine Cup 2025.

Bron: PM

Foto: DC Productions