Ongepaste actie overschaduwt de glansprestatie van Mathieu Van der Poel

Ongepaste actie overschaduwt de glansprestatie van Mathieu Van der Poel

X2O Trofee Hofstade
Mathieu van der Poel zette in Hofstade opnieuw een indrukwekkende solo neer, maar zijn sterke prestatie kreeg een wrange bijsmaak door een incident langs het parcours. Terwijl de Nederlander op weg was naar een nieuwe overwinning, besloot een toeschouwer om op het moment van passage bewust een rookwolk van zijn vape in het gezicht van de wereldkampioen te blazen. Het tafereel werd bovendien gefilmd door een medestander, wat de verontwaardiging alleen maar groter maakte.
In de commentaarcabine klonk meteen afkeuring. Woorden als “onnozelaar” en “paljas” vielen terwijl de beelden werden herhaald. Het is helaas niet de eerste keer dat Van der Poel geconfronteerd wordt met ongepaste acties van toeschouwers, maar dit incident voelde opnieuw als een grensoverschrijding.
Na de finish reageerde Van der Poel zelf opvallend rustig.
“Ja, ik heb het gevoeld. Dat was meteen na de finish, hé? Ik weet niet of het de bedoeling was, want ik heb niet gezien,” klonk het. Veel woorden wilde hij er niet aan vuilmaken.
Ook ploegleider Christoph Roodhooft hield het kort maar duidelijk:
“Ik heb het niet gezien, maar dat zijn onnozele dingen. Het is niet gepast en niet proper. Reageren op zoiets doms is misschien zelf ook dom.”
Roodhooft benadrukte dat het jammer is dat zo’n klein incident aandacht krijgt op een dag waarop de renners bijzonder positief waren over het parcours en de organisatie. “Dat is veel belangrijker om mee te nemen dan zo’n actie.”
Ondanks het wangedrag van één toeschouwer blijft de sportieve conclusie overeind: Van der Poel was opnieuw ongenaakbaar in Hofstade. Maar het incident herinnert er nogmaals aan dat respect langs het parcours geen luxe is, maar een basisvereiste.

Bron : Roothooft

Foto : Bart Knops