De Internationale Wielerbond (UCI) kondigt aan dat de UCI E-Mountain Bike Cross-country World Cup in 2026 niet zal plaatsvinden.
Deze beslissing is genomen na een evaluatie van de serie en de constatering dat de ontwikkeling ervan, onder de verantwoordelijkheid van WES Management, niet voldeed aan de verwachte internationale groeidoelstellingen. Gezien de vooruitzichten voor de komende jaren en de evolutie van de verschillende mountainbike-disciplines, wil de UCI een evaluatie van e-mountainbiken uitvoeren om de verschillende belanghebbenden in staat te stellen overeenstemming te bereiken over de volgende stappen voor de ontwikkeling van de discipline.
De UCI wil verduidelijken dat e-mountainbike cross-country onderdeel blijft van het programma van de Mountainbike Wereldkampioenschappen, waarvan de volgende editie plaatsvindt in Val di Sole, Italië, van 26 tot en met 30 augustus.
Sinds de lancering in 2021 heeft de UCI E-Mountain Bike Cross-country World Cup een sleutelrol gespeeld in de internationale structurering van de discipline. De serie heeft de meest vooraanstaande specialisten in crosscountry-mountainbikes ter wereld samengebracht en biedt tegelijkertijd een platform voor e-bikefabrikanten om hun fietsen te promoten en voor organisatoren om hun regio te presenteren als een topbestemming voor buitenactiviteiten – met name mountainbiken. Er wordt momenteel overlegd met de verschillende belanghebbenden om de beste mogelijkheden te identificeren voor de verdere ontwikkeling van de e-mountainbike en om de volgende stappen op internationaal niveau te bepalen.
Bron: PM
Foto: MTBNazgul




