De Tsjechische Barbora Bukovska heeft in Hulst de wereldtitel bij de junioren veroverd. Na haar Europese titel kroont ze zich nu ook tot wereldkampioene, en dat na een knappe inhaalrace op topfavoriete Lise Revol. De Française leek lange tijd op weg naar goud, maar moest in de slotronde buigen voor een ontketende Bukovska. Lucie Grohova vervolledigde het podium, ondanks een late val.
Revol opende sterk, Bukovska moest achtervolgen.
Lise Revol schoot als een pijl uit een boog uit de startblokken. Ondanks een mindere start dook ze als tweede het veld in en nam ze al snel afstand van de rest. De Nederlandse Jochems, de Italiaanse Pellizotti en de Britse Roche probeerden te volgen, maar zagen de Française geleidelijk wegrijden.
Bukovska kende een moeilijke openingsfase en bevond zich aanvankelijk in een grote achtervolgende groep op meer dan twintig seconden. Toch gaf de Tsjechische niet op: ze schoof ronde na ronde op en liet haar medevluchters één voor één achter.
De kloof smolt, de spanning steeg
Halverwege de wedstrijd leek Revol stevig op koers voor de regenboogtrui, maar in de open weide begon Bukovska aan een indrukwekkende remonte. De achterstand halveerde, mede doordat Revol even moest corrigeren in een technische afdaling.
Ook landgenote Lucie Grohova kwam sterk opzetten. Ze schudde Pellizotti en Jochems af en leek op weg naar een zekere derde plaats.
Slotronde wordt een tweestrijd
Met nog één ronde te gaan had Bukovska het laatste gaatje naar Revol gedicht. Net als vorig jaar — toen Bukovska te vroeg juichte en Revol alsnog voorbij stormde — kregen we een duel tussen de twee. Maar dit keer draaiden de rollen om.
Bukovska nam resoluut de kop en liet een leeggereden Revol meteen achter. De Française zag seconde per seconde wegglippen en moest zich neerleggen bij zilver.
Achter hen ging Grohova nog hard tegen de dranghekken toen ze achterom keek aan de aankomstzone, maar ze kon haar bronzen positie toch veiligstellen.
Belgische inbreng
Liese Geuens kende een mindere start, maar vocht zich terug richting de top twintig. Ze finishte uiteindelijk rond de 17e plaats, een resultaat dat perspectief biedt op een parcours dat haar goed lag.
Een zoete revanche

Voor Bukovska smaakte deze wereldtitel extra zoet. Na de pijnlijke misser van vorig jaar toonde ze zich nu de sterkste van het veld én de koelste in de finale. Met zowel de Europese als de wereldtitel op zak sloot ze haar seizoen af als de onbetwiste nummer één bij de junioren.
Bron : Sporza
Foto: Bart Knops, fotograaf ter plaatse




