Fi’zi:k heeft de nieuwe Vento Ferox Carbon MTB schoen gelanceerd. We kregen de gelegenheid om hem uitgebreid te testen en we kunnen al verklappen dat dit bijzonder positief is geweest.
Het is tegenwoordig de gewoonte om vooral met een BOA sluiting te werken. Maar deze schoen is voorzien van een enkele BOA en een brede klittenbandstrook die comfortabel op je voet is.
Aan de onderzijde van de schoen vind je carbon die ervoor zorgt dat je enkel daar kracht kan zetten. Op die zool zitten flinke noppen en een tweetal verwisselbare punten. Het is niet bedoeling om met deze schoenen te lopen, maar eens uit de pedalen, kan je niet meteen onderuit schuiven.
Het speciale in deze Ferox zit hem in de gelamineerde polyurethaan bovenkant, dat gecombineerd is met een doorzichtig en luchtdoorlatende laag. De schoen is dus luchtig en licht, maar kan ook tegen een stootje.
Alhoewel hij voornamelijk een MTB schoen is, hebben we hem ook op de weg getest, dus op een racefiets. Het resultaat is telkens verbluffend. Zoals we eerder al zeiden, kan hij wel degelijk tegen een stootje. Dat ervaarden we op technisch stukje in het bos. En op de racefiets is hij licht en voelt bijzonder goed aan.
De schoen voelt als gegoten aan. En is licht. De Ferox Carbon weegt 297 gr per schoen en is verkrijgbaar van maat 36 tot en met 48 en in halve maten. Ze zijn verkrijgbaar in drie kleuren: zwart, lila/wit of mud/grape.
Meer info op: www.fizik.com




