Laurens Sweeck verliest BK van Michael Vanthourenhout door onsportief gedrag in materiaalpost

Laurens Sweeck verliest BK van Michael Vanthourenhout door onsportief gedrag in materiaalpost

Michael Vanthourenhout is de nieuwe Belgische kampioen bij de elite mannen. Maar daar hangt wel een geurtje aan. Nog nooit werd een BK beslist in de materiaalpost. Dit keer gebeurde het wel. Meermaals werd Laurens Sweeck gehinderd door de mecanicien van Vanthourenhout in de materiaalpost. Volgens een ontgoochelde Sweeck, die zilver pakte, werden de regels niet nageleefd. Thibau Nys pakte verrassend brons.

Eli Iserbyt, die uiteindelijk vierde werd, moest al vroeg in de wedstrijd afhaken, zodat een tweestrijd werd tussen de gewezen ploegmaten Michael Vanthourenhout en Laurens Sweeck. Het werd een bitsige en spannende strijd. Helaas werd die beslist door een aantal ‘handelingen’ van de mecanicien van Michael Vanthourenhout. Die stond niet op zijn plaats in de materiaalpost en hinderde tot driemaal toe Laurens Sweeck. De voormalige Belgische kampioen kreeg een mentale tik, maar vocht de strijd uit tot in de laatste ronde.

Dan nam Michael Vanthourenhout een beetje afstand van Sweeck en pakte zijn eerste Belgische titel.

Achteraf stak Sweeck zijn zware ontgoocheling niet onder stoelen of banken. ‘Ik vraag me af waarom de regels niet nageleefd worden. Je krijgt een plaats toegewezen in de box en daar moet je blijven staan. Ik stelde vast dat dit in de tweede ronde veranderd was. Ik voel me bestolen.’

Achteraf kwam er een reactie van Belgian Cycling, bij monde van Eddy Lissens. Sweeck had startbox 1 en Vanthourenhout startbox 4.

Nog nooit heb ik me subjectief uitgelaten als journalist. Maar deze keer haalde het onsportieve het van het sportieve. Heel jammer!

Foto: Luc Wilms en Bart Knops