Laurens Sweeck heeft zijn vijfde seizoenszege gepakt in Oostmalle. Hij reed solo naar de overwinning. Jens Adams werd tweede en Thibau Nys mocht voor het eerst mee op het podium bij de elite. Eli Iserbyt gaf direct na de start na een valpartij op.
De start werd ontsierd door een massale valpartij. De helft van het peloton lag op de grond. Eli Iserbyt gaf direct op.
Nadien kregen we een kopgroep met Sweeck, Nys, Adams en Meeusen. Sweeck schudde af en toe aan de boom, maar kreeg zijn concurrenten er niet af. Dat probeerde Thibau Nys ook in de vierde ronde, maar ook hij kwam te kort.
Na halfkoers trok Sweeck alle registers open en had snel wat voorsprong. Nys trachtte de kloof te dichten. Dat lukte niet. Hij werd nog opgejaagd door Jens Adams, die hem nog voorbijging. In de laatste ronde liggen de posities vast. Sweeck fietste naar de zege voor Adams en Nys. Meeusen miste nipt het podium.


Foto’s : Playsports en Luc Wilms




