Toon Aerts zit al bijna twee jaar aan de kant omwille van een omstreden dopingaffaire. Maar daar komt nu eindelijk verandering in. De 30 jarige jongeman kreeg een contract aangeboden bij de ploeg Deschacht-Hens-Maes en zal daar tot eind 2026 de rangen vervoegen.
Toon Aerts werd op non actief gezet op 19 januari 2022 na een positieve test op het verboden Letrozole Metabolite. De renner wist zelf niks van dat product en heeft zelf om het aan te tonen dat hij onschuldig was zijn haren laten groeien om DNA stalen af te leveren. Maar zelfs dat kon de bal niet keren. Tot verveling toe werd hij half september 2022 aan de deur gezet bij Baloise Trek Lions.
Na een lange weg te moeten afleggen kreeg Toon op 18 augustus 2023 eindelijk het verlossende antwoord dat de schorsing afloopt op 16 februari 2024. Dat gaf Toon Aerts terug de moraal op zijn job als leraar op te geven en zich terug 100 % te focussen op zijn carriere als prof wielrenner. Hij wist nog niet voor welke ploeg het zou zijn maar hij kreeg de steun van Tygo Tigers.
Hij zal zijn eerste cross aanvatten in de Waaslandcross in Sint Niklaas en daarna zal hij nog de Brussels Universities Cyclocross en de sluitingsprijs in Oostmalle rijden. Hij zal dus aan de start staan voor het team Deschacht-Hens-Maes die hem een contract aanboden voor een looptijd tot eind van het seizoen 2025-2026.
We kijken vol verwachting uit naar de terugkeer van Toon Aerts en wensen hem alvast heel veel succes toe.
Bron : Sporza
Foto : Toon Aerts