N1NO Schurter grootste aller tijden met 34 wereldbekerzeges

N1NO Schurter grootste aller tijden met 34 wereldbekerzeges

N1NO Schurter, de grootste aller tijden, breekt wereldrecord met zijn 34e wereldbekerzege op legendarische thuisrace in Lenzerheide, Zwitserland.
Er is geen andere mountainbiker zoals hij. 4795 dagen na zijn allereerste wereldbekeroverwinning in Dalby Forest, UK in 2010, schrijft N1NO Schurter, de grootste MTB-atleet aller tijden, geschiedenis met een wereldrecord verbrekende 34e wereldbekeroverwinning op eigen bodem in Lenzerheide, Zwitserland.

Terwijl het publiek zich verzamelde in het bergresort, was de sfeer elektrisch. Het gezang van “NINO…! NINO…!” galmde door de vallei in afwachting van de thuiswedstrijd van de held op dit iconische circuit. Lenzerheide, de thuisbasis en het trainingsgebied van Nino Schurter, is ook een deel van Nino’s grootste successen. Hij won achtereenvolgens de wereldbeker in 2016 en 2017 en werd in 2018 gekroond tot wereldkampioen over dezelfde lijn. Zou N1NO Schurter het perfecte sprookje kunnen schrijven en hier, thuis in Lenzerheide, ook het Wereldrecord kunnen breken?

Natuurlijk. The Greatest Of All Time is zojuist nog groter geworden, door Julien Absalon te overtreffen en een nieuwe benchmark te zetten die waarschijnlijk voor altijd zal blijven staan.

Op zondag kwam N1NO Schurter over de streep voor een fenomenaal thuispubliek om een van zijn grootste successen te vieren en zijn recordbrekende 34e wereldbekerzege te pakken.
Voor de Greatest Of All Time is het moeilijk om onbereikte doelen te vinden. Olympisch kampioen, 10-voudig wereldkampioen en 8-voudig wereldkampioen. Het wereldrecord was het enige doel dat overbleef. En na het winnen van zijn 32e World Cup in 2019 was het geen geheim dat N1NO zijn zinnen had gezet op het record van Julien Absalon. Omdat de Covid pandemie zijn jacht vertraagde, duurde het meer dan twee jaar om vorig jaar in Brazilië de ongrijpbare 33e overwinning te pakken.

Met de 34e overwinning binnen handbereik wilde N1NO wanhopig naar huis voor zijn fans in Lenzerheide. Toen een crash vlak voor de finish zijn kansen in 2022 verprutste, was Nino enorm teleurgesteld. Omdat de wereldbeker van 2023 in Lenzerheide de laatste was voor de komende jaren, kwam N1NO vol emoties aan op de startlijn, voor wat hij noemde “mijn laatste dans in Lenzerheide!”. Het was tijd om alles te geven.

Bron:PM