Overmacht Dylan Vervoort op fort van Kessel

Overmacht Dylan Vervoort op fort van Kessel

Tijdens het laatste weekeinde van juli trokken de mountainbikers richting het fort van Kessel om daar te strijden voor de ereplaatsen.

Op vrijdagavond werd daar naar traditie de drie uren wedstrijd gereden met heel wat deelnemers aan de start. Sommigen reden met drie anderen probeerden de drie uren vol te maken met één rijder.

De dag nadien was het de beurt aan de mensen die onder Cycling Vlaanderen reden om hun wedstrijd te betwisten. Maar op zondag waren het de rijders van de ATB die hun kunnen mochten spreiden.

Het was met een half uurtje dat ze vroeger van start gingen maar niet minder mooie wedstrijden konden de toeschouwers aanschouwen. De openingsreeks stonden ze met 32 deelnemers aan de start en was het uitkijken wie er het meeste zin had om ronde na ronde over het fort te knallen. Met een paar lussen meer deze keer op het fort zelf kon Vincent Hijgens zijn concurrenten op afstand houden. De tweede plaats ging in een goede laatste ronde van Arno Groenweghe naar hem. Peter Adams die een ganse wedstrijd de strijd aanging voor de winst moest dit keer te vrede zijn met een derde plaats.

Bij de E-reels stonden er maar liefst 69 deelnemers aan de start. Het was dus drummen in de eerste bocht om er als eerste doorheen te komen. Noah Jans had de beste papieren en reed van start tot finish een stevig tempo. De andere rijders moesten alles uit de kast halen om de kloof zo klein mogelijk te houden. Jeroen Vercammen en Jens Mans waren de dichtste belagers. In volgorde van Jeroen naar Jens kwamen ze over de finish. Bij de dames was het lang een goed vooruitzicht voor Marie Van de Kerkhof. Zij reed een sterke wedstrijd maar in de laatste ronde kreeg ze nog een sterk terugkerende Cindy Van Craeynest op haar nek. Deze laatste had nog wat meer power in de benen en kon nog een kloofje slaan ten op zichte van Marie en kon zo haar eerste overwinning van het seizoen op haar naam schrijven. De derde plaats ging naar Pascal Seels.

Bij de D-reeks kregen we 52 deelnemers aan de start. Ook hier was het drummen om als eerste door de bocht te komen. Een drietal kon een mooie kloof slaan en wegrijden van hun concurrenten. Het waren Mathias Rietberghs – Patrick Van Hoof en Brecht Van Duffel. Mathias en Patrick verdapperden in de tweede helft van de wedstrijd en Brecht kon niet meteen een antwoord geven. Zo kregen we een duo dat ging strijden voor de winst. Het was spannend tot op het ogenblik van de laatste ronde wanneer Mathias op het fort een versnelling plaatste. Patrick had niet meteen de move in de benen om te reageren en zo kon Mathias Rietberghs zijn overwinning pakken.

Bij de reeks C kregen maar 32 deelnemers aan de start. Meteen een goede start voor Bart Berghmans die het tempo vrij hoog legde. Het was uitkijken naar de eerste achtervolger en dat was Liam Van Gestel en Michai Nuytemans die ook Van Bommel Adriaan en Mylo Calemi mee op sleeptouw nam. Het was ronde na ronde een verschuiving in de plaatsen tot het moment dat de bel ging. Iedereen probeerde er het beste uit te halen maar het was vooral Bart Berghmans die met bravoure de overwinning op zijn naam schreef. De tweede plaats ging naar Liam Van Gestel en Michai Nuytemans pakte in extremis nog de derde plaats. Adriaan Van Bommel was tevreden met zijn vierde plaats. Bij de dames ging de overwinning naar Melanie Van Campfort. Helaas voor haar zitten er in haar reeks geen concurrenten en is het telkens weer de boodschap om de wedstrijd uit te rijden.

Bij de B-reeks waren het 16 deelnemers die de start namen. Voor Björn Houben uit Paal Beringen was het weer een start van achteruit. Aangezien hij niet alle wedstrijden reed had hij niet genoeg punten om voorin plaats te nemen. Maar voor de jongeman uit Paal lijkt dit geen oponthoud. Bij de start nam hij al wat plaatsen voorwaarts in en ging hij op zoek naar de kop van de wedstrijd. Voorin werd er niet gewacht en trok Jonas Willems goed door. Björn Houben ging op zoek naar de kop van de wedstrijd en kwam in de doorgang van de tweede ronde in het spoor van Jonas Willems. Met z’n tweetjes reden zij weg van hun eerste concurrenten Stan Peeters en David Budts. Het was uitkijken wie er de meeste punche had. Björn Houben en Jonas Willems reden beiden een sterke wedstrijd. Het leek er lang op dat deze twee het zouden uitmaken in een spurt. Maar helaas voor Björn kwam er bij een uitval op het fort van Jonas een dipje in zijn wedstrijd. Hij had niet meteen een antwoord klaar en moest tevreden zijn met een tweede plaats. Winst dus voor Jonas Willems. Achter deze twee was het nog spannend want ook STan en David moesten nog strijden voor de ereplaatsen. Ook in de laatste ronde wist David Budts de lakens naar zich toe te halen en mee op het podium te stappen.

Bij de hoogste categorie kon er niemand tippen aan Dylan Vervoort. Ook al kreeg hij in de tweede ronde af te rekenen met een lekke band en moest hij even stoppen om dit probleem op te lossen, de vogel ging opnieuw vliegen en niemand zag hem terug. Het is mooi om zien hoe hij telkens weer iedereen op een hoopje rijdt. Winst voor Dylan Vervoort. Tweede plaats voor Guido Van Tuyl en derde plaats voor Sander Goossens.

Nu mogen deze renners drie weken rusten en dan opnieuw beginnen aan het laatste deel van hun seizoen.

Bron : Nancy Aerts

Foto’s : Nancy Aerts