Kasterlee was de place to be het afgelopen weekeinde. Op zondag, 25 september 2022 stonden renners/rensters aan de start bij Niels Koyen en Valerie aan de hengstenstoeterij De Vier Dagmaelen. Ze hadden weer het beste van zichzelf gegeven om er een mooie omloop van te maken.

Bij de elites 2 en U 23 konden we een mooie strijd volgen tussen Ingmar Uytdewilligenen die de wedstrijd van bij de eerste meters hard maakte. Jarno Bellens pakte zijn tijd om in zijn ritme te komen maar eens onder stoom kon niemand de man uit Heist op den Berg volgen. Na 25 minuten wedstrijd was duidelijk dat Jarno Bellens zijn goede vorm weer te pakken heeft. Hij reed iedereen uit de wielen en kon zo zijn eerste overwinning in de B-crossen pakken. Dat smaakt natuurlijk naar meer en volgende week zal hij dan ook aantreden in een A-cross Meulebeke. Daar gaat hij polshoogte nemen hoe zijn vorm zit op nationaal niveau.

Bij de junioren was het Bram Sprangers die de wedstrijd van in het begin naar zijn hand zette. In de achtergrond deed Tjalle Dries er alles aan om de schade zo klein mogelijk te houden want beide rijders kregen in hun wedstrijd af te rekenen met een lekke band. Voor Bram Sprangers was het niet zo ver van de materiaalpost en kon hij de leiding in de wedstrijd behouden. Voor Tjalle was het iets meer lopen maar hij kon zijn tweede plaats veilig stellen. De derde plaats ging naar Born De Dobbelaere.

Keano Geens staat onder stoom op dit ogenblik. In Kasterlee liet hij iedereen van bij de start al zien dat hij de beste benen van de dag had. De balken vormden geen probleem voor de kleine man. Hij nam zijn biezen en de rest van de tweedejaars nieuwelingen konden enkel maar toekijken hoe Keano elke ronde zijn voorsprong vergrootte. De tweede plaats was voor Mats Vanden Eynde en Stan van Looy reed weer een sterke wedstrijd en mocht als derde naar het podium. Deze laatste heeft de smaak te pakken en weet zich week na week in de kijker te rijden.

Bij de masters en elites 3 ging de winst met gemak naar Kristof Cop. Toch bezeerde hij zijn teen bij het nemen van de balken. Maar dat kon de pret niet deren. Hij won met gemak. De tweede plaats ging naar de regerende Belgische Kampioen Dries Pauwels en de derde plaats ging naar Julien Keise. Björn Houben reed een sterke wedstrijd en moest tevreden zijn met een vierde plaats. Een schuiver en een valpartij in de laatste ronde kosten hem een podiumplaats. Groei is te merken bij Björn en hij gaat nog mooie dingen laten zien.

bron : Nancy Aerts
Foto’s : Nancy Aerts