Mathis Azzaro wint wereldbekerrace shorttrack in Mona Yongpyong

Mathis Azzaro wint wereldbekerrace shorttrack in Mona Yongpyong

De eerste wereldbekerwedstrijd shorttrack bij de mannen werd gewonnen door de Fransman Mathis Azzaro voor de Italiaan Simone Avondetto en de Zwitser Dario Lillo. Jens Schuermans eindigde 22 ste en Pierre de Froidmont 30 ste.

Na een briljante elite-race bij de vrouwen begon de wedstrijd bij de mannen net zo hectisch, waarbij de renners in de openingsronde streden om posities. Martín Vidaurre Kossman (Specialized Factory Racing) en Finn Treudler (CUBE Factory Racing) waren het sterkst bij de start, terwijl Luca Martin (Cannondale Factory Racing) en Charlie Aldridge (Cannondale Factory Racing) na de eerste afdaling een kopgroep van vier vormden.

Hoewel het tempo in de tweede ronde hoog bleef, was het tempo in de derde ronde wat gestabiliseerd. Rond de helft van de race was de kopgroep als een wasmachine, met talloze renners die de leiding namen om vervolgens weer ingehaald te worden. Eén renner die opvallend afwezig was, was Christopher Blevins (Specialized Factory Racing) – de regerend winnaar van het algemeen klassement van de UCI XCC Wereldbeker, die na vijf ronden op de 21e plaats stond.

In de volgende ronde zat de Amerikaan er al tussenin – wat aantoonde hoe hectisch het er vooraan aan toe ging – terwijl Simone Avondetto en Joshua Dubau (Decathlon Ford Factory Racing) zich ook vooraan in het peloton bevonden.

Filippo Colombo had echter andere plannen en de Zwitserse renner nam al snel de leiding. Aan het begin van de afdaling dook hij over zijn stuur op het rechte stuk van start/finish om vol gas te geven en de plotselinge versnelling creëerde een gat. Martin, Aldridge, Azzaro en David List (Decathlon Ford Factory Racing) waren de enige renners die konden volgen, maar tegen de tijd dat de klim van ronde zeven begon, was de groep weer bij elkaar.

Niemand anders leek de aanval te willen openen, dus het was geen verrassing dat Colombo dezelfde tactiek probeerde aan het begin van ronde tien. Azzaro en Treudlar waren dit keer de renners die volgden, terwijl Martin uitviel met een lekke band en Aldridge achterop raakte. Blevins stond ondertussen op de 26e plaats – de Amerikaan eindigde uiteindelijk als 28e.

In de voorlaatste ronde was het Colombo die opnieuw in de aanval ging, Azzaro was de enige renner die hem kon volgen, en samen vormden ze een kopgroep, terwijl Treudler een onstuimige achtervolgingsgroep aanvoerde met Avondetto en Lillo.

Ondanks de vele aanvallen bleef de groep intact en een groep van negen renners maakte nog steeds kans op de overwinning aan het begin van de laatste ronde. Het was Lillo die als eerste toesloeg – de Zwitser viel aan op de klim. Colombo had geen antwoord op zijn landgenoot, maar Azzaro en Avondetto hadden nog genoeg energie over en het duo vloog Lillo voorbij toen de klim de top bereikte.

Azzaro nam de leiding in het technische singletrackgedeelte en de Fransman wist zijn positievoordeel te benutten door het bochtige pad te bedwingen en vervolgens met volle kracht naar de finish te sprinten. Avondetto eindigde als tweede – de hoogste XCC-klassering ooit voor de Italiaan – terwijl Lillo de derde plaats wist te behouden.

Bron : PM