Mads Würtz Schmidt opnieuw Europees kampioen gravel, Wout Alleman pakt zilver, Niels Vandeputte brons

Mads Würtz Schmidt opnieuw Europees kampioen gravel, Wout Alleman pakt zilver, Niels Vandeputte brons

De Deen Mads Würtz Schmidt heeft zichzelf opgevolgd als Europees kampioen gravel. Wout Alleman leverde een glansprestatie en pakte zilver voor landgenoot Niels Vandeputte, die op 30 meter van de aankomst nog over de Fransman Eddy Le Huitouze ging.

Wout Alleman eiste de hoofdrol op in het EK. De Belgische kampioen marathon voelde zich in zijn sas op het parcours in Houffalize. In de eerste startklim reed hij al weg, maar werd daarna terug gevat. Op de tweede klim plaatste hij een nieuwe versnelling en dat was de goede ontspanning. Samen met Dorigoni, Schmidt en Lindberg zat hij in de kopgroep en bouwden al een voorsprong van een minuut uit. De achtervolgers slaagden er niet in om de kloof te verkleinen, wel integendeel.

Met nog 1 ronde te gaan, kiest Schmidt het hazenpad. Zijn voorsprong bedroeg al snel 45 seconden. Dan laat Wout Alleman de Italiaan Dorigoni achter en zette de jacht op Schmidt in. De West-Vlaamse Buff-BH renner bleef echter hangen op een minuut van de uiteindelijke winnaar.

Uiteraard was Wout Alleman zeer tevreden : ‘Ik had wel op dit resultaat gehoopt. Omdat het parcours me lag. En het is ook een klein beetje een thuiswedstrijd. De conditie is ook redelijk goed. In de gravel kan je soms ook pech hebben, dus een dosis geluk heb je ook nodig. Ik startte op de eerste rij en zo kon ik al in de startklim wegrijden. Of ik naar het WK gravel ga? Dat moet het team regelen. Dat is in Australië en niet zo evident. Maar met dit resultaat, zal het team wel zin hebben om te gaan. Het parcours is ook goed voor mij met zo’n 3000 hoogtemeters is dat in mijn voordeel. Eerst is er nog het WK marathon over twee weken. Dat parcours ligt me niet zo met superlange klimmen. Met deze conditie kan ik wel voor een mooi resultaat gaan, ‘aldus de zilveren medaillewinnaar.

Bij de vrouwen won de Nederlandse Femke Marcus. In een zenuwslopende finale rekende ze af met haar landgenote Shirin van Anrooij (zilver) en de Franse Axelle Dubau-Prévot.

Foto’s: Luc Wilms